راهنمای خرید قهوه ساز

نویسنده: Nasim shirvani mahdavi 1396/10/02 356
راهنمای خرید قهوه ساز

برای خیلی از ما، روزمان شروع نمی‌شود مگر با خوردن آن اولین فنجان قهوه‌ی داغ، پس داشتن یک قهوه‌ساز خوب در اولویت قراردارد.

بهترین قهوه ساز کدام است

شما می‌توانید با دادن ۲۰۰ دلار یا بیشتر یک قهوه‌ساز با یک صفحه‌ی نمایش تعاملی و با استیل ضد زنگ و ویژگی‌های بیشتر که در مدل‌های حرفه‌ای پیدا می‌شود بخرید. اما تجربه‌ی ما نشان داده است که شما می‌توانید با نصف این قیمت یک فنجان قهوه‌ی خوب داشته‌باشید. 

با این حال، احتمالا شما ویژگی‌های بیشتری از یک دکمه‌ی خاموش و روشن برای یک قهوه‌ساز می‌خواهید. یک مقدار پول بیشتر راحتی را برای شما می‌خرد، مثل قابل برنامه‌ریزی بودن، یک محفظه‌ با قابلیت حفظ‌ کنندگی دما برای اینکه قهوه‌ی شما مدت زمان بیشتری داغ بماند و امکاناتی که به شما اجازه‌ی تنظیمات بیشتری مثل میزان دم‌شدن را بدهد.

 

صبح‌های معمولی خودتان را با بهترین قهوه‌ساز پر انرژی کنید. 

ما جدید‌ترین قهوه‌ساز ها را تست، ارزیابی و مقایسه می‌کنیم تا شما بتوانید بهترین قهوه‌ها را درست کنید.

 

شما چگونه قهوه‌ی خود را می‌نوشید؟

چند فنجان؟

اگر یک فنجان برای شروع روز شما کافی است، مدل یک یا دوفنجان قطره‌ای یا دستگاه تک سرویسی را انتخاب کنید. به تعداد فنجان بیشتری نیاز دارید؟ یک مدل بزرگتر قطره‌ای خودکار یا دستگاه‌های با قابلیت‌های خاص مثل مدل فشاری برقی فرانسوی را انتخاب کنید. بیشتر مدل‌های بزرگ حدود ۱۰ تا ۱۲ فنجان قهوه دم می‌کند، البته یک فنجان معمولی ۵ تا ۶ اونس است و نه ۸ اونس.

 

هر چند وقت یکبار نیاز به تجدید قوا دارید؟

اگر قهوه‌خوردن شما در طول کل روز است، مدلی را در نظر بگیرید که فلاسک یا ماگ عایق داشته‌باشد. این مدل‌ها قهوه ی شما را برای ساعاتی تازه و گرم نگه‌می‌دارد. (صفحه‌های گرم‌کننده که با ظرف شیشه‌ای هستند، باعث می‌شوند که قهوه‌ی شما به دلیل زیاد ماندن مزه‌ی ماندگی و سوختگی بگیرد.)

 

صبح درست نمی‌بینید؟

برای بعضی از مردم پر کردن دستگاه و روشن کردن آن در صبح کار خیلی سختی است. اگر شما از آن دسته افراد هستید، یک مدل با دکمه‌ی روشن شدن خودکار بگیرید. ( همه چیز را شب قبل آماده می‌کنید.) برای فراموش‌کارها که در صبح عجله دارند، دکمه‌ی خاموش خودکار نیز مهم است.

 

ملاحظات مربوط به سایز و وزن

فاکتوری بر اساس فضای پیشخوان شما در هنگام انتخاب. تمام دستگاه‌ها در تست‌های گزارش مشتری‌ها می‌تواند زیر کابینت بالایی قرار بگیرد. اما ممکن است که زمانی که می‌خواهید مخازنتان را پر کنید، نیاز داشته باشید که دستگاه را دربیاورید.

 

راهنمای خرید تعاملی

شما می‌توانید به قسمت‌های مختلف مربوط به قهوه‌سازهای قطره‌ای، دستگاه‌های تک سرویسی، دستگاه‌های ویژه و ویژگی‌های محصولات بروید.

 

رتبه‌بندی قهوه‌سازها بر اساس گزارش مشتریان

قهوه ساز را با عادت‌هایتان جور کنید. 

شما ممکن است انواع مختلف قهوه‌سازها را در بازار پیدا کنید، مثل سیستم دستی قطره‌ای، سیستم‌های فشاری و پادهای تک سرویسی که با استفاده از بسته‌های آماده برای استفاده، فنجان‌های قهوه را تک تک دم می‌کند. در زیر مدل‌های های رایج را می‌بینیم. 

راهنمای خرید قهوه ساز

قطره‌ای

رایج‌ترین مدل، با ماشین‌های خودکار قطره‌ای شما محفظه را از آب پر می‌کنید، قهوه را در سبد فیلتر می‌ریزید، سوییچ را برای گرم کردن آب می‌زنید و آن را در محفظه و تفاله‌ی قهوه‌ بگردانید. دستگاه‌های مرسوم قطره‌ای ما حدود ۵ تا ۶ دقیقه به دمای ۱۹۵ تا ۲۰۵ درجه‌ی فارنهایت می‌رسند(استاندارد صنعتی بهینه برای دم‌کردن قهوه).

راهنمای خرید قهوه ساز

تک سرویسی

این دستگاه‌ها آب را در یک محفظه‌ی کوچک تحمیل می‌کند، چه یک کپسول سخت، و چه یک پاد نرم مثل یک چای کیسه‌ای. بعضی‌ یک توری را برای نگهداری تفاله‌های سست مورد علاقه‌ی شما می‌پذیرند. دستگاه‌های پاد گران‌تر از بقیه مدل‌ها هستند برای اینکه نیاز به خرید یدک‌های مخصوصی دارند. به خاطر پاد‌های پلاستیکی نیز مقدار زیادی از دور ریز‌های غیر قابل بازیافت به وجود می‌آید.

راهنمای خرید قهوه ساز

مدل‌های خاص

این دستگاه‌ها به صورت متفاوت و بر اساس استاندارد‌های قطره‌ای، قهوه را دم می‌کنند. بعضی‌ها مدل‌های فشاری فرانسوی را تقلید می‌کنند(تفاله‌ی قهوه را یک مدت در آب داغ قبل از فیلتر شدن نگه می‌دارند) (در مقابل، دستگاه‌های خودکار قطره‌ای آب داغ را بر روی تفاله‌ی قهوه اسپری می‌کنند و بعد آن را ‌می‌ریزند.)

راهنمای خرید قهوه ساز

یک یا دو ماگی قطره‌ای

برای مقدارهای کمتر طراحی شده‌اند که یا به صورت قهوه‌ریز یا پاد هستند و بعدی‌هایشان از یک توری برای نگه‌داری تفاله‌ها استفاده می‌کنند. معمولا قهوه را در یک ماگ به صورت آماده دم می‌کنند که آماده استفاده و بردن در قطار یا خودرو باشد. بقیه مدل‌ها قهوه را در بهترین ماگ خود شما آماده می‌کند! 

 

حقیقت‌های ناخوشایند درباره‌ی ویژگی‌ها

با اینکه بعضی از ویژگی‌های قهوه‌سازها کار با آن‌ها را راحت و آسان می‌کند خیلی از ویژگی‌ها وجود دارد که شما به آن‌ها نیاز ندارید. برای اینکه ببینید چه ویژگی‌ای را نیاز دارید لیست زیر را بررسی کنید. 

راهنمای خرید قهوه ساز

کنترل کیفیت دم کردن

وقتی تنظیم می‌شود، جریان آب را برای اینکه بهتر دم شود آرام می‌کند.

راهنمای خرید قهوه ساز

 

مکث و سرویس

بیشتر دستگاه‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا محفظه را برای پر کردن فنجانتان بردارید تا قهوه همه جا نریزد. حواستان باشد که اگر آن را بعد از اینکه یک یا دو فنجان دم کرده است در جایش جا بزنید، قهوه می‌تواند به طرز ناخوشایندی قوی باشد. 

 

راهنمای خرید قهوه ساز

سلف سرویس

این مدل‌ها قهوه‌ی دم شده را داخل خود نگه می‌دارند(بر عکس مدل‌هایی که درون محفظه‌های جدا و یا ماگ نگه‌داری می‌کنند) و به شما این امکان را می‌‌دهند که قهوه‌ی خود را در جلوی دستگاه بریزید و قهوه را گرم نگه‌می‌دارد. 

راهنمای خرید قهوه ساز

 

چرخه‌ی خود تمیزکن

مدل‌های کمی هستند که از شما می‌خواهند تا فورا سرکه و آب را برای تمیز کردن سیستم دم کردن قهوه‌ی آن‌ها، به آن‌ها اضافه کنید. بقیه به صورت دوره‌ای به شما اعلام می‌کنند که وقت تمیز کردن دستگاه است. 

 

راهنمای خرید قهوه ساز

فیلتر آب

این ویژگی برا حذف مزه‌های عجیب و بو است. اما شما نیاز دارید تا فیلتر را بعد از یک مقدار مشخص استفاده، برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها، عوض کنید. اگر برای کیفیت آب نگران هستید، فیلتر‌های نصب شده روی شیر آب و برای کل خانه گزینه‌های بهتری هستند.

راهنمای خرید قهوه ساز

 

آسیاب داخلی

اگر دوست دارید که قهوه‌ی شما تازه‌ترین حالت ممکن باشد و فضای کمی در پیشخوان خود دارید، این ویژگی می‌تواند یک راهکار دم دستی مناسب باشد. یک بدی این دستگاه‌های آسیاب و دم کننده این است که کار با آن‌ها و تمیزکردنشان سخت است و معمولا پر سر و صدا هستند. اگر دوست دارید که از دانه‌های کامل قهوه استفاده کنید، گرفتن یک آسیاب‌کن جداگانه را در نظر بگیرید.