فنی مهندسی و صنعت

مطالب و مقالات فنی مهندسی و صنعت

در این بخش از مگ نیازپرداز مقالات و مطالب فنی مهندسی و صنعت قرار دارد، رویدادهای علمی مهندسی، مهارت‌هایی فنی مهندسی و صنعتی از گشتردگی بسیار بالایی برخوردار است. در هر رشته و فعالیتی که باشید، آشنایی با علوم و مطالب فنی مهندسی و صنعتی بسیار کاربردی است

۱۸ مطلب
آرش علیمحمدی

لوگو زیمنس، ماژول عمومی با نمایشگر

لوگو زیمنس یک کنترل کننده ایده ال برای وظایف ساده اتوماسیون در صنعت و خدمات ساختمانی را ارئه می دهد. طراحی مودلار لوگو! آن را همواره انعطاف پذیر می سازد.

نحوه کار گیربکس اتوماتیک

تا حالا از اینکه جعبه دنده چگونه دنده ‌ها را عوض می ‌کند تعجب کرده‌اید؟ چرا وقتی که ماشین بی ‌حرکت است، موتور خاموش نمی ‌شود؟ ما در اینجا می..

5 مزیت مخزن GRP

بررسی و معرفی مخازن نگه داری آب GRP و بر شمردن 5 مورد از مزیت های آن ها

تور، فنس و مش های فلزی

توری ها در انواع و اقسام شکل ها و اندازه ها برای کاربرد های مختلف در بازار موجود است. موارد مصرف و استفاده از فنس، تور و مش های فلزی در صنا..

دستگاه برش لیزری چگونه کار می‌کند؟

دستگاه برش لیزری چگونه کار می‌کند؟ نحوه کار دستگاه برش لیزری را در این مطلب بررسی می کنیم و توضیحاتی در مورد دستگاه برش لیزری خدمت شما ارائه..

رادیاتور روغن، مزایا و معایب

آب یا روغن؟ کدام برای استفاده در خنک کننده ها بهتر است ؟ در این مقاله مقایسه ای بین آب و روغن برای استفاده در خنک کننده ها (رادیاتور روغن و..

چاپ نام روی فلز

نام یا برند خود را بر روی ابزار فلزی به راحتی و به صورت دائمی حک کنید، نحوه حک متن رو فلزات را به راحتی در این مقاله یاد بگیرید

10 ویژگی مهم ماشین های برف روب

با آغاز فصل سرما و بارش برف اکثر مردم به یک ماشین برف روب برای تمیز کردن برف های محوطه خانه خود نیاز پیدا می کنند. شما بسته به نوع اقلیم و م..

10 ژنراتور قابل‌حمل برتر سال 2017

ژنراتور (الکتریکی) وسیله ای است که انرژی مکانیکی یا شیمیایی را بدل به انرژی الکتریکی می سازد. ژنراتور می تواند الکتریسیته را هم برای کاربرده..

ده فیلتر روغن موتور برتر سال 2017

چه در موتور گازوئیلی چه در موتور دیزلی، خودروهای کوچک یا وسایل نقلیه سنگین، انتخاب بهترین فیلتر روغن همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. ای..

سقف های شیب دار

سقف یکی از اجزا مهم تشکیل دهنده ساختمان یک خانه به شمار می رود . سقف در برابر فاکتورهای قدرتمند زیست محیطی همانند باران ، گرما و سرما مقاومت..

برخی از بهترین دستگاه های عیب یابی ماشین در سال 2017

در اینجا ما برای شما فهرستی از بهترین دستگاه های عیب یابی ماشین در سال 2017 سال 2016 را فراهم کرده ایم تا به شما کمک کنیم بهترین گزینه را ان..

چگونگی پورت و پولیش کردن سر سیلندرها

پورت و پولیش کردن سرسیلندرها روشی برای بالا بردن توان موتور و افزایش راندمان مصرف سوخت است. در این مطلب ما چگونگی این کار را شرح می دهیم.