شیلنگ هیدرولیک چیست؟

نویسنده: روح اله عبدالهی 1396/03/10 1947
شیلنگ هیدرولیک چیست؟

شیلنگ های هیدرولیک در صنایع مختلف کاربرد دارند و برای تامین نیروی ماشین آلات استفاده می شوند. در این مطلب به ویژگی های مختلف این نوع شیلنگ ها می پردازیم.

شیلنگ هیدرولیک یک شیلنگ فشرده و تقویت شده و ارتجاعی در برابر حرارت از جنس پلاستیک ترکیبی یا تفلون است که وظیفه آن انتقال سیالات برای انتقال نیرو در ماشین آلات هیدرولیک است. ماشین آلات هیدرولیک از اوایل دهه 40 میلادی مورد استفاده قرار گرفته اند، در آن زمان مهندسان پی بردند که سیستم های هیدرولیک کوچک تر، سبک تر و خود روان ساز هستند. جنگ جهانی دوم باعث شد تا ساخت و توسعه ماشین آلات هیدرولیک بیشتر به سمت کاربردهای نظامی گرایش پیدا کند. تولید شیلنگ های ارتجاعی هیدرولیک راه را برای ساخت و توسعه دامنه گسترده ای از ماشین آلات و دستگاه های جدید و قدرتمند بر اساس فناوری هیدرولیک هموارتر کرد.


ساختار

شیلنگ های هیدرولیک از سه بخش اصلی تشکیل می شوند. بخش اول یک لوله داخلی است که سیال را انتقال می دهد. بخش دوم پوششی از سیم های تابیده شده یا سیم های مارپیچ یا الیاف نخی تقویت شده است. بخش سوم لایه محافظ خارجی است که وظیفه آن محافظت در برابر شرایط بد آب و هوایی، خراشیدگی یا نفت و مواد شیمیایی است. شیلنگ های هیدرولیک به طور خاص برای استفاده در کاربردهای مکانیکی ویژه طراحی می شوند. در اکثر موراد، شیلنگ های هیدرولیکی در اندازه ها و طول های خاص طراحی شده و دارای اتصالات سفارشی برای استفاده در ماشین های خاص هستند.

طول عمر

طول عمر شیلنگ های هیدرولیک دائمی نیست و عوامل گوناگون می توانند بر طول عمر آنها تاثیرگذار باشند. خم کردن بیش از حد، پیچ خوردگی، تاب خوردگی، کشیده شدن، فشار وارد کردن یا خراشیدن سطح آن می تواند طول عمر آن را کاهش دهد. استفاده در دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین به شیلنگ آسیب وارد می کند، به طوری که باعث کاهش یا افزایش شدید فشار داخلی آن می شود. استفاده از شیلنگ های با اندازه، نوع یا وزن نامناسب نیز می تواند باعث معیوب شدن آنها شود. بهتر است قبل از خراب شدن شیلنگ ها آنها را تعویض کرد، به ویژه در ماشین الان سنگین هیدرولیک، دستگاه های پرس یا ماشین آلات هیدرولیک ایمنی مهم. شیلنگ ها وقتی فرسوده شوند دچار تورم، ترک خوردگی شده و روی سطح آنها حباب و برجستگی مشاهده می شود یا اصلاً ممکن است هیچ نشانه ای نداشته باشند. برای جلوگیری از بروز حوادث باید طبق دستورالعمل سازنده آن اقدام به تعویض شیلنگ ها کرد.

کاربرد

سیستم های هیدرولیک این توانایی را دارند که نیروی گشتاور را چند برابر کرده یا به یک روش ساده نیرو را به کار بگیرند. سیستم های مکانیکی به سیستم پیچیده ای از دنده ها، زنجیرها، قرقره ها و اهرم ها نیاز دارند تا دستگاه را در فاصله دور از موتور حرکت دهند. اما در سیستم های هیدرولیک فقط با اتصال دو سر شیلنگ هیدرولیک به موتور و مکان مورد نظر می توان به سادگی نیرو را بین این دو نقطه انتقال داد. سیالات نیرو را به طور موثر انتقال می دهند زیرا آنها فشرده و متراکم نمی شوند. نیرویی که در یک سر شیلنگ هیدرولیک اعمال می شود با کمترین اتلاف نیرو به سر دیگر شیلنگ هدایت می شود. تغییر در اندازه شیلنگ ها می تواند باعث افزایش یا کاهش نیروی اعمال شده در طرف مقابل شیلنگ شود.

مزایا

شیلنگ های هیدرولیک می توانند چند اونس نیروی ورودی را به صدها تن نیروی خروجی تبدیل کنند. ماشین آلات هیدرولیک با استفاده از شیلنگ های هیدرولیک می توانند نیروی گشتاور سرعت پایین بسیار قدرتمند تولید کرده و سرعت و حرکت ماشین آلات را با دقت فراوان مدیریت کنند. یک پمپ یا کمپرسور هیدرولیک از طریق شیلنگ های هیدرولیک به تنهایی قادر است به طور همزمان نیروی چندین دستگاه یا ماشین با سطوح نیروی گوناگون را تامین کند. ماشین آلات هیدرولیک می توانند در مناطقی که خطر بروز انفجار توسط گازهای قابل اشتغال و دستگاه های الکتریکی یا الکترونیکی وجود دارد به طور ایمن عملکرد داشته باشند.

درجه بندی شیلنگ ها

هر شیلنگ از نظر نوع خاص سیال مورد استفاده، دامنه دمایی و محدوده فشار دارای درجه بندی ویژه است. معمولاً این درجه بندی ها بر روی شیلنگ یا لوازم آن چاپ می شود. در برخی موارد شماره مدل بر روی شیلنگ چاپ شده و برگه مشخصات آن برای مدل های گوناگون ارائه می شود.

احتیاط

سیستم های هیدرولیک تحت فشار زیاد کار می کنند تا ماشین آلات را راه اندازی کنند. شیلنگ هایی که نتوانند فشار زیاد را تحمل کنند ممکن است از جای خود در رفته و به صورت شلاقی به افراد پیرامون خود یا اپراتور دستگاه ضربه وارد کرده و به آنها آسیب بزنند. بنابراین شیلنگ ها باید طبق دستورالعمل سازنده بررسی و تست شده و در صورت لزوم تعویض شوند.