8 دستگاه الکترونیکی فراصوت برتر برای دفع جانوران مزاحم

نویسنده: روح اله عبدالهی 1396/03/24 1901
8 دستگاه الکترونیکی فراصوت برتر برای دفع جانوران مزاحم

دفع جانوران مزاحم همیشه یکی از دغدغه های مردم بوده است. مردم برای این کار به روش های گوناگون متوسل می شوند. یکی از روش های کارآمد برای دفع جانوران مزاحم استفاده از دستگاه های الکترونیکی دفع جانوران مزاحم است. ما در این مطلب به چند نمونه عالی از این دستگاه ها اشاره می کنیم.

اگر شما از حملات مداوم موش ها به ویژه در زمستان خسته شده اید پس نباید صبر کنید تا آنها خود خانه شما را ترک کنند. آنها این کار را داوطلبانه انجام نمی دهند زیرا خانه شما جای خوبی برای آنهاست. شما باید اقدام کنید زیرا وقت مناسبی برای خلاص شدن از دست این جوندگان مزاحم است.

استفاده از یک دفع کننده فراصوت جانوران مزاحم یکی از روش های دفع کردن موش ها است، اما احتمالاً شما برای انتخاب مدل مناسب دچار سردرگمی شده اید؟ آیا این دستگاه ها واقعاً موثر هستند و چگونه می توان از آنها درست استفاده کرد؟ در این مطلب ما 5 دفع کننده برتر الکترونیکی را از 19 دلار تا 49 دلار بررسی می کنیم.

بسیاری از مدل های قدیمی و هم جدید کاملاً مشابه هم هستند. مدل های برتر همیشه در حال جا به جا شدن در رده بندی ما هستند، مدل های جدید ظاهر می شوند و سریعاً ناپدید می شوند، به همین دلیل است که شما نباید تحت تاثیر تبلیغات محصولات عرضه شده قرار بگیرید و در عوض باید به یک محصول آزمایش شده اعتماد کنید که برای کاربران شناخته شده باشد و تاثیر آن برای تمام شرایط داخلی ساختمان ها ثابت شده باشد. در ادامه به بررسی موارد انتخابی می پردازیم.

5 دفع کننده جانوران داخلی از 29 دلار تا 49 دلار

دفع کننده فراصوت Pest Soldier - دفع کننده برقی برای حشرات

پر فروش ترین دفع کننده فراصوت جانوران مزاحم

8 دستگاه الکترونیکی فراصوت برتر برای دفع جانوران مزاحم

این دفع کننده 18.95 دلاری از طریق ادغام تاثیرات فراصوت و الکترومغناطیس به جوندگان و حشرات حمله می کند. دستگاه Pest Soldier در ابتدای سال 2016 عرضه شد و تمام رقبا را کنار زده و به سرعت به یک محصول پر فروش تبدیل شد و در حال حاضر محبوب ترین محصول در نوع خود است.

طبق ادعای سازنده این دستگاه برای بزرگسالان و کودکان و نیز حیوانات خانگی ایمن می باشد و برای دستگاه های الکترونیکی اختلال ایجاد نمی کند. تولید کننده این محصول تعهد داده که Pest Soldier قادر است تمام جانوران مزاحم را تا شعاع بیش از 200 متر مربع (2150 فوت مکعب) دفع کند. علاوه بر این، سازنده ضمانت کرده که اگر بعد سه هفته استفاده از این محصول جانوران مزاحم همچنان در خانه وجود داشته باشند هزینه پرداختی را باز می گرداند. تنها ایرادی که مشتریان اعلام کرده اند عدم ارسال دفترچه راهنما همراه این دستگاه است که با توجه به سادگی استفاده از این دستگاه چندان مسئله مهمی نمی باشد. فقط باید آن را به برق متصل کرد و منتظر نتیجه ماند (که معمولاً بین 2 تا 3 هفته طول می کشد).

قیمت: 18.95 دلار


دفع کننده داخلی فراصوت برقی Hoont™ با چراغ شب – بسته 4 تایی

دفع کننده جهانی برای خانه هایی با اندازه متوسط

8 دستگاه الکترونیکی فراصوت برتر برای دفع جانوران مزاحم

اجازه دهید تا متنوع ترین دفع کننده های مورد بررسی در این مطلب را به شما معرفی کنم یعنی، دستگاه های دفع کننده داخلی Hoont. این دستگاه ها علاوه بر شیک و مدرن بودن مدت زیادی از فروش آنها می گذرد و نه تنها جوندگان بلکه پرندگان و حیوانات بزرگ تر مانند گوزن را نیز دور می کنند. اگرچه در حال حاضر، ما بیشتر به دفع کنندگان داخلی می پردازیم. واقعاً کدام تولید کننده رقیب دارای مدل های داخلی در 7 طرح مختلف و با قیمت 10 تا 40 دلار می باشد؟ هر یک از دستگاه های Hoont Repellent بسته به مدل خود می توانند به روش های گوناگون جوندگان و حشرات را دفع کنند، از جمله از طریق فراصوت، چراغ چشمک زن و صداهای مختلف و همچنین از طریق ادغام تمام این موارد به صورت نوبتی و در ترکیب های گوناگون. بسیاری از مدل ها دارای چراغ شب هستند.

پر فروش ترین محصول در بین این 7 دفع کننده یک ست خانواده است که دارای 4 عدد از این دستگاه ها بوده و با قیمت 39.95 دلار عرضه می شود. هر دستگاه بیش از 350 فوت مکعب را پوشش می دهد. دستگاه Hoont مقرون به صرفه ترین و نیز ساده ترین و محبوب ترین دستگاه دفع کننده می باشد زیرا دارای فراصوت، چراغ شب اختیاری و طراحی زیبا است. هر جایی که نشانه هایی از موش های زنده پیدا کردید این دستگاه را قرار دهید، این میزان پوشش برای تمام اتاق ها کافی خواهد بود.

90 درصد خریداران از این دستگاه راضی هستند و در نظرسنجی سایت آمازون از 5 ستاره به آن امتیاز 4 ستاره داده اند. این دستگاه برای کسانی که از استفاده از روش های کشتن و انتقال اجساد موش ها از اتاق ها، زیرزمین و اتاق زیر شیروانی خسته شده اند ایده آل است.

قیمت: 39.95 (برای بسته چهارتایی)


دستگاه دفع کننده خانگی 5 کاره Home Sentinel برای موش ها و حشرات

بهترین دفع کننده برای خلاص شدن از موش های داخل دیوار

8 دستگاه الکترونیکی فراصوت برتر برای دفع جانوران مزاحم

این دستگاه یکی از دستگاه های قدیمی و کارآزموده در این دسته بندی می باشد که مدت های زیادی است به خوبی به فروش می رود. تقریباً تمام تولید کنندگان سعی می کنند تا فناوری های گوناگون را در محصولات برند خود ادغام کنند. دستگاه Home Sentinel سه آپشن دفع کنندگی فراصوت، تاثیر امواج الکترومغناطیس و یونیزه کردن هوا را با هم ادغام کرده است. این دستگاه همچنین دارای چراغ شب است. ست کامل آن فقط 19.99 دلار قیمت دارد.

تولید کننده این دستگاه تاکید می کند که امواج الکترومغناطیس آن موش های داخل دیوارها را مجبور به ترک خانه خواهد کرد و فراصوت نیز آنها را تا مسافت دورتری دفع خواهد کرد، همچنین قابلیت یونیزه کردن هوا " باکتری های جذب کننده جانوران مزاحم را از بین خواهد برد." البته ما درباره آخرین قابلیت کاملا مطمئن نیستیم، اما طبق گفته های مشتریان آمازون این وسیله قادر است تا جوندگان کوچک را دفع کند، ما بیش از 1400 مورد از نظرات کاربران را مطالعه کردیم تا از این موضوع اطمینان حاصل کنیم.

ما متوجه شدیم که تولید کننده این دستگاه بسیار مشتری محور است. بسیاری از مشتریان همیشه از این موضوع گله مند بوده اند که به دلیل داشتن حیوانات خانگی نمی توانند از قابلیت دفع فراصوت این دستگاه علیه موش ها استفاده کنند و فقط از حالت الکترومغناطیس آن استفاده می کنند. حیوانات خانگی فراصوت را دوست ندارند و این تولیدکننده نیز به این مسئله توجه داشته است، به طوری که این دستگاه دارای حالت "سازگار با حیوانات خانگی" است که هرگونه نارضایتی را از بین می برد.

    این دستگاه دارای ضمانت کارکرد است، در غیر این صورت پول شما برگشت داده می شود.

قیمت: 19.99 دلار

دفع کننده باتری خور فراصوت برای انواع موش ها - Electronic Repellent Scarer

قابل استفاده در همه جا

8 دستگاه الکترونیکی فراصوت برتر برای دفع جانوران مزاحم

همان طور که از نامش می توان فهمید این دفع کننده با باتری کار می کند. این یک نمونه خاص در بین دستگاه های دفع کننده است، زیرا معمولاً دفع کننده ها به پریز برق متصل می شوند. این ویژگی یک امتیاز محسوب می شود به طوری که آن را از دفع کننده های دیگر در این دسته بندی متمایز می کند – شما می توانید آن را در هر جایی قرار دهید – و قیمت آن فقط 19.99 دلار است.

تولید کنندگان آن را در رده یک دستگاه همه کاره قرار نمی دهند و فقط اعلام می کنند که آن یک دفع کننده برای انواع موش ها است و در مقابل این جوندگان واقعاً سحرانگیز عمل می کند. شما می توانید این دستگاه را هم در اتاق های نشیمن و مکان های دیگری مانند زیرزمین، اتاق زیر شیروانی، بالکن ها، ساختمان های فرعی بیرونی، اتاقک ها، گلخانه ها، گاراژها و خودروها قرار دهید، اما فقط در فضاهای بسته، زیرا این دفع کننده ضد آب نیست و باتری های 9 ولتی آن ممکن است در هوای سرد یخ بزنند.

قیمت: 19.99 دلار


دستگاه T3-R Triple با تاثیرگذاری بالا برای دفع جوندگان

دستگاه دفع کننده جوندگان مناسب برای یک خانه ، زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی بزرگ

8 دستگاه الکترونیکی فراصوت برتر برای دفع جانوران مزاحم

طبق نظرات کاربران دستگاه T3-R Triple واقعاً قدرتمند است. این دستگاه دارای سه فرستنده فراصوت جداگانه است که از طریق ارسال بیش از 135 دسی بل جریان انرژی فراصوت با فرکانس مختلف بیش از 180 فوت مکعب از پیرامون خود را پوشش می دهد، اما اهداف اصلی آن جوندگانی مانند انواع موش ها، سنجاب ها و سمورها هستند. طبق گفته تولید کننده در اکثر موارد جوندگان مزاحم طی 12 الی 16 روز محیط را ترک می کنند. میزان پوشش این دستگاه در مقایسه با دفع کننده های دیگر، یک شعاع عملیاتی گسترده است به طوری که باعث شده تا دستگاه T3-R Triple بازخوردهای مثبتی از طرف کاربران دریافت کند.

مشتریان به بی صدا بودن این دستگاه و تاثیرگذاری سریع آن در ظرف چند روز اشاره کرده اند. یک دختر اذعان کرده که دیگر نگران این نیست که گربه او شب یک موش را در اتاق زیرشروانی بگیرد و آن را به داخل تختخواب او بیاورد. کاربران دیگر اعلام کرده اند که نه فقط موش ها بلکه سمورها و سنجاب ها نیز بعد از استفاده از این دستگاه با سرعت و بدون خطر دفع شده اند.

قیمت: از 54.95 دلار

مواردی که شما باید در باره کارآیی دفع کننده های الکترونیکی بدانید: تمام حقیقت و 5 نکته مفید

دفع کننده های الکترونیکی چه موقع به بازار عرضه شدند؟ موضوع به سال 1972 بر می گردد وقتی که باب براون از شهر پاین وَلی کالیفرنیا فراموش کرد تا گیتار الکتریکی بدون سیم خود در مغازه را از برق بکشد. در نتیجه این فراموشکاری چندین موش مرده در اطراف ساختمان مغازه پیدا شدند. این اتفاق برای او مانند افتادن سیب بر روی سر نیوتن بود، به طوری که او به فکر اختراع یک دستگاه الکترونیکی برای دفع جانواران مزاحم بیفتد، نام دستگاه او AMIGO بود. دستگاه او امواج الکترومغناطیس را در فرکانس های لازم ارسال می کرد، به طوری که جانوران مزاحم را گیج و مضطرب کرده و آنها را مجبور به ترک مکان زندگی خود می کرد. دستگاه های کنونی تقلیدی از اولین دفع کنندگان الکترونیکی در دهه 70 میلادی هستند. آیا کارکرد آنها نیز به همان صورت است؟ میزان تاثیرگذاری آنها در برابر انواع موش ها چگونه است؟

استفاده از دفع کننده های الکترونیکی جای بحث دارد. دانشمندان نیز قبول دارند که این دستگاه ها موثرترین ابزار برای خلاص شدن از دست موش ها نمی باشند. دانشمندان دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی کالیفرنیا ادعا می کنند که " اگرچه موش ها به سادگی توسط صداهای عجیب و ناآشنا دچار ترس می شوند، اما آنها سریعاً خود را با صداهای تکرار شونده سازگار می کنند. صداهای فراصوتی که بالاتر از محدوده شنوایی انسان قرار دارند کاربرد بسیار کمی در کنترل جانوران مزاحم دارند زیرا آنها مستقیم بوده و به پشت اشیاء رسوخ نمی کنند." استدلال عمده این دانشمندان این است که موش ها به امواج فراصوت عادت کرده و دیگر از آن فرار نمی کنند.

اما از طرف دیگر، اگر نگاهی به آمار فروش بزرگ ترین سایت خرده فروشی جهان یعنی آمازون بیندازید مشاهده خواهید کرد که تاکنون میلیون ها دستگاه دفع کننده الکترونیکی به فروش رفته است! و این نوع دستگاه ها پر فروش ترین محصولات کنترل جانوران موذی هستند. اکثر مشتریان از این خریدها راضی بوده و نظرات دقیقی در سایت قرار داده اند. امتیاز دستگاه های پرفروش نیز بالا است به طوری که از 5 امتیاز 4.6 امتیاز دریافت کرده اند. بسیاری از مردم تمایلی به استفاده از سموم یا تله گذاری ندارند و در نتیجه سعی می کنند تا با روش های دفع طبیعی و ایمن با جانوران مقابله کنند.

ما در نوشتن مقالات خود تلاش می کنیم تا بر روی نظرات علمی اتکا کنیم. اما خود ما نیز با استفاده از دفع کننده الکترونیکی موفق شدیم تا به سرعت موش ها را از خانه خود حذف کنیم! چند روز بعد از استفاده از این دستگاه جوندگان خانه ما را ترک کردند و هرگز باز نگشتند.

شاید بهتر باشد این دو مورد را با هم بکار برد. بنابراین بهترین کار این است که جوندگان را با این دستگاه ها از خانه خود دفع کنید و سپس برخی از اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید. تصمیم گیری با شماست.

5 نکته درباره دستگاه های الکترونیکی کنترل جانوران مزاحم: طرز کار دفع کنندگان فراصوت چگونه است؟

1. دفع یا جذب؟ دفع کنندگان در مقابل تله ها

اگر شما هم از دفع کننده فراصوت در برابر جوندگان استفاده می کنید پس باید از تمام روش های دیگر شکار اجتناب کنید. تمام تله های دیگر باید برداشته شوند. شما نمی توانید به طور همزمان هم دفع کنید و هم جذب. این دو روش کاملاً با هم در تضاد هستند. استفاده از دو روش هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

تله های سمی به کارآیی دفع کننده نمی افزایند، بر عکس تاثیر آن را به صفر می رسانند. اگر بوی غذای داخل تله ها موش ها را به خود جذب نکند امواج فراصوت خیلی زود آنها را از اتاق ها دفع می کند. بنابراین شما فقط باید از یکی از این روش ها استفاده کنید و نه هر دو.

2. دفع کننده ها چه اثری بر روی جوندگان دارند؟

دفع کننده های فراصوت برای دفع جوندگان حاضر در خانه طراحی شده اند آنها نمی توانند از ورود آنها جلوگیری کنند. موش هایی که در معرض امواج فراصوت قرار می گیرند در ابتدا شوکه و کرخت می شوند. آنها منبع امواج قدرتمند آزار دهنده و تاثیرگذار بر روی اعصاب خود را نمی دانند. آنها نمی توانند فوراً درک کنند که چه اتفاقی افتاده است، بنابراین در روزهای اول استفاده از دفع کننده شما می توانید موش هایی را ببینید که به اطراف فرار می کنند یا با حالت گیج و منگ ایستاده اند.

بعد از مدتی جوندگان درک می کنند که یک ایراد وجود دارد و سعی می کنند تا منطفه پوشش امواج فراصوت را ترک کنند. در نتیجه، زمان ناپدید شدن جوندگان ممکن است از 3 الی 4 روز تا 3 الی 4 هفته طول بکشد.

3. چرا دفع کننده فراصوت من کار نمی کند؟

اگر هیچ مبلمان، پرده، فرش یا هر چیز نرم دیگری در اتاق وجود نداشته باشد پس امواج فراصوت می تواند به واسطه منعکس شدن از جانب دیوارها، سقف و کف اتاق، تمام فضا را پر کند. در جایی که مبلمان و وسایل نرم جاذب امواج فراصوت وجود داشته باشد امواج منعکس شده به حداقل رسیده یا از بین می روند. در این صورت شما باید از دفع کننده های قوی تر استفاده کنید. منبع تامین برق می تواند عدم وجود امواج فراصوت منعکس شده را تا اندازه ای جبران کند.

4. چند عدد دفع کننده برای یک خانه نیاز است؟

برای آپارتمان ها و خانه های روستایی حداقل یک دستگاه دفع کننده برای هر طبقه، یک دستگاه برای زیرزمین و یک دستگاه برای اتاق زیرشیروانی نیاز است. برای هر قسمت مجزای زیرزمین نیز یک دستگاه نیاز است. همچنین، استفاده از این دستگاه برای آشپزخانه ها و دستشویی های آپارتمان ها ( جایی که جوندگان می توانند از طریق لوله آب به آن وارد شوند) نیز لازم است. برای محل های ذخیره مواد غذایی نیز باید بسته به میزان مواد موجود در آنها تعداد دفع کننده ها را تعیین کنید.

این یک حقیقت است که قرار دادن دفع کننده ها در جایی که دارای قفسه هایی با کیسه های نخی پر از مواد غذایی هستند (یعنی کیسه های نفوذ پذیر)، باعث می شود که امواج فراصوت به راحتی جذب کیسه ها شوند. اگر در این گونه مکان ها فقط یک دفع کننده قرار داده شود این دستگاه فقط در یک شعاع محدود عمل خواهد کرد و بنابراین باید چند دستگاه دفع کننده قرار داده شود.

اما اگر شما می خواهید موش های حیاط خود را دفع کنید بهتر است از دفع کننده های ویژه فضاهای خارجی استفاده کنید.

5. خاموش یا روشن بودن؟

طبق نظر تولید کننده های این دستگاه ها ما توصیه می کنیم که بعد از دفع کامل جوندگان این دستگاه ها را خاموش کنید.

شما باید اصل دفع جوندگان از مکانی که دفع کننده فراصوت قرار گرفته است را متوجه شوید. این اصل بر اساس تغییر سریع و منفی شرایط زندگی جوندگان است. قبل از این که این رویداد غم بار در زندگی آنها اتفاق بیفتد زندگی آنها ایمن، آرام و مطمئن بوده است.

وقتی دفع کننده فراصوت روشن شود همه چیز ناگهان تغییر می کند. یک صدای ناشناخته آزاردهنده باعث رنج شدید یا حتی گوش درد در موش ها می شود. اکنون موش ها مجبور هستند تا از اتاقی که امواج فراصوت قرار دارد دوری کنند و به دنبال منبع تغذیه جدیدی باشند. اما این سناریو می تواند کاملاً متفاوت باشد اگر شما قبل از حضور موش ها در خانه خود دفع کننده را به دلیل پیشگیری کار گذاشته باشید.

اجازه دهید شرایط را تصور کنیم. برخی مواقع مشتریان می گویند که دفع کننده آنها دیگر کار نمی کند. آن قبلاً کار می کرده و در روزهای اول با موفقیت به دفع می پرداخته، اما بعد از مدتی موش ها بازگشته اند و برای همیشه ماندگار شده اند. موش ها هیچ توجهی به دفع کننده ندارند.

قاعدتاً موضوع این است که حتی اگر موش ها خانه را ترک کنند دفع کننده همچنان به کار خود ادامه می دهد. این دستگاه خاموش نشده است. گروه دیگری از موش ها احتمالاً وارد خانه شده اند و سکنی گزیده اند. با حضور در معرض امواج فراصوت به آن عادت کرده اند و از آن زمان به زندگی ادامه داده اند. اگر این اتفاق روی داده باشد تنها راه حل این است که دفع کننده دیگری را با برند متفاوت خریداری کنید.