چاپ نام روی فلز

نویسنده: محمدحسین فوقانی 1397/01/26 891
چاپ نام روی فلز

نام یا برند خود را بر روی ابزار فلزی به راحتی و به صورت دائمی حک کنید، نحوه حک متن رو فلزات را به راحتی در این مقاله یاد بگیرید

وسایل خود را با حک کردن نام خود بر روی آنها شخصی سازی کنید، به گونه ای که هرگز پاک نشوند.

تشخیص اندازه ­های سوکت که می­تواند دشوار باشد، و وسایل دستی فولادی به شکل بدی برچسب زده شده اند – که معمولاً اسم سازنده به صورت کاملاً برجسته روی آن حک شده است. شما می توانید این مشکل را با حک کردنِ فلزی اعداد یا طراحی انتخاب خودتان بر روی وسیله فلزی خام خودتان برطرف کنید. وقتی می خواهید این کار را انجام دهید، اسم خود را جوری حک کنید به نحوی که همسایه­ی شما فراموش نکند از چه کسی آچار قرض گرفته است!

یکی از افراد فعال در وبسایت یوتیوب یعنی کریس فیکس، روند چاپ فلز را به اشتراک می گذارد، در حالیکه به درون مجموعه ای از سوکت های عمیق حک می کند و تکنیکی را برای حک کردن نشان با کمک پولیش سوزنی نشان میدهد.


برای آغاز حک کردن شما می بایست یک منبع برق 12 ولت مستقیم، دو سیم با طول مشخص همراه با کلیپ های کلاسیک، نمک، سرکه سفید، کلاف­های نخ یا تکه های پنبه، استنسیل یا همان گَرده بردار، نیاز دارید. روند بسیار ساده است، اما باید مراقب باشید که ته مثبت و منفی کلیپ ها را اگر با یکدیگر به عنوان حاصل قوس الکتریکی قرار دهید، آتش ایجاد خواهد شد.

به صورت شیمیایی، حک فلز را تغییر می دهد، پس از عینک محافظ استفاده کنید و قبل از شروع حک کردن اطمینان حاصل کنید که محل کار شما مجهز به تهویه ی مناسب است.