تور، فنس و مش های فلزی

نویسنده: مصطفی لطیفی پور 1397/03/29 1334
تور، فنس و مش های فلزی

توری ها در انواع و اقسام شکل ها و اندازه ها برای کاربرد های مختلف در بازار موجود است. موارد مصرف و استفاده از فنس، تور و مش های فلزی در صنایع مختلف چگونه است؟

موارد مصرف و مزایای توری های استیل ضد زنگ (فنس)

اگر اطلاعی راجع به توری ها یا فنس ها ندارید باید به شما بگوییم که در حقیقت این توری ها به وسیله ی سیم های فلزی ساخته می شوند که به صورت متقاطع روی هم تنیده شده اند. جنس این سیم ها از استیل ضد زنگ است تا از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری شود. توری ها در انواع و اقسام شکل ها و اندازه ها برای کاربرد های مختلف در  بازار موجود است.

این توری ها مزایا و مصارف گوناگونی دارند. اغلب از این توری ها در مزارع کشاورزی، صنایع و ساختمان سازی استفاده می شود. همچنین از دیگر موارد مصرف می توان به پروژه های زیربنایی، تجاری و حتی مناطق مسکونی اشاره کرد. علاوه بر این ها در ساخت و ساز استخر ، سیستم آب و فاضلاب یا تونل ها نیز از این نوع فنس ها می توان استفاده کرد.

توری های نیز مصارف امنیتی نیز دارند. به عنوان مثال برای حفاظت افراد در یک محوطه از این توری ها استفاده می شود. شکل ها و انواع و حتی رنگ های مختلفی از این فنس ها در بازار موجود است. ارتفاع های مختلفی نیز در بازار موجود است و حتی در فروشگاه های اینترنتی نیز می توانید امثال آن را بیابید.

 

نه تنها برای اهداف حفاظتی از افراد، بلکه برای مقابله در برابر جوندگان و یا حیواناتی که ممکن است با ورود به خانه باعث مشکل شوند نیز به کار می رود. به این منظور، این توری ها از جنس پلاستیک یا آلومینیوم نیز می توانند ساخته شوند.البته از نوع استیل ضد زنگ نیز می توان در این موارد استفاده کرد.

توری های استیل نقش به سزایی در ساختمان سازی دارند. استفاده از این نوع توری در بزرگراه ها و جاده ها مرسوم است. گاهی اوقات در باند های فرودگاه نیز از این مش ها برای افزایش استحکام جاده استفاده می شود. افراد معمولا از این مش ها و توری های فلزی و تیغه های فلزی در کف های سیمانی ساختمان به منظور استحکام و دوام استفاده می کنند. همچنین توری های ضد زنگ نیز برای مصارفی استفاده می شود که امکان خوردگی فلز وجود دارد زیرا این توری ها در مقابل زنگ زدن و خوردگی مقاوم هستند.

 

انواع گوناگونی از این توری ها موجود هستند و توری استیل ضد زنگ نیز جزئی از این هاست. این نوع توری به استحکام و دوام بالا مشهور است و تعجبی ندارد که در صنایع کشاورزی و حتی شهربازی ها استفاده شود. پنل های سیمی و گالوانیزه قیمت های مناسب تری دارند و به راحتی قابل تهیه هستند.a