5 مزیت مخزن GRP

نویسنده: مصطفی لطیفی پور 1397/04/06 903
5 مزیت مخزن GRP

بررسی و معرفی مخازن نگه داری آب GRP و بر شمردن 5 مورد از مزیت های آن ها

5 مزیت مخازن آب GRP (مخازن پیش ساخته از جنس پشم شیشه و پلی استر )

یکی از انواع مخازن نگه داری یا تانک که به مشتریانمان پیشنهاد میکنیم ، نوع مخزن GPR می باشد. این کلمه مخفف پلاستیک تقویت شده با پشم شیشه است. این نوع ماده از اختلاط پلاستیک و رشته های شیشه یا همان پشم شیشه ایجاد می شود. این ترکیب به تانک های GPR کیفیت و مقاومت همزمان شیشه و استیل را داده و این تانکر ها قادر به نگهداری و محافظت از آب می شوند.

چه به عنوان مشاور محلی و یا به عنوان مهندس یا معمار ، خرید تانک های GRP یک سرمایه گذاری مناسب است. در ادامه دلایل مناسب بودن این مدل مخازن را بیان می کنیم:

1-ماندگاری

مخازن GRP یا پیش ساخته به صورت مربعی یا مستطیلی بوده و به صورت سفارشی و یک تکه به مشتری تحویل داده می شوند بر خلاف مخازنی که شامل تکه های مختلفی بوده و باید جوش داده شوند . این ویژگی به سازه دوام بالایی می بخشد چرا که بخش ضعیفی مانند مفاصل و محل اتصالی وجود ندارد. همچنین این قطعات در مقابل اشعه UV نیز مقاوم می باشند و در داخل ساختمان یا خارج از آن ( بدون ترس از خراب شدن در مقابل اشعه آفتاب ) قابل استفاده می باشند .

2-عایق کاری اولیه

مخازن آب پیش ساخته با استفاده از فوم های پلی یورتان از پیش عایق می شوند. این عمل ، مخزن را در برابر دمای بالا و نوسانات دمایی مقاوم می کند چرا که این عامل اخیر ریسک رشد باکتری ها را در درون مخزن افزایش می دهد.  این ویژگی به شما اطمینان می دهد که منبع آب شما قابل استفاده خواهد ماند.

3-شکل ها و رنگ های مختلف

مخازن آب GRP در انواع شکل ها و رنگ ها از جمله اشکال نامنظم مانند L شکل یا مخروطی تولید می شوند . مخازن GRP بر اساس استاندارد ها به رنگ های خاکستری یا رنگ های محبوب سبز و آبی موجود می باشد. بر اساس نیاز و مشخصات درخواستی شما ، به احتمال بسیار زیاد یک مخزن GRP وجود دارد.

4-قابلیت اصلاح و تغییر

اگر شما به مخزنی منحصر به فرد و مخصوص خودتان نیاز داشته باشید ، باید بدانید که مخازن آب GRP تنها محدود به اشکال از پیش ساخته شده نیست. برش و نصب اتصالات و فیتینگ ها بر روی تمامی انواع مخازن GRP امکان پذیر است و حتی با وسایل لوله کشی معمول هم می توان آن را انجام داد.

مخازن نگه داری آب GRP برای نگه داری موادی جز آب نیز کاربرد دارند مثلا با استفاده از استاندارد های خاصی می توان آن را آماده برای نگه داری مواد شیمیایی مختلف کرد.

5-در دسترس بودن تجهیزات جانبی

اگر یکی از اصلی ترین نگرانی های شما ، حفاظت از مخزن آب در برابر تغییرات آب و هوایی ، تصادف یا آسیب است ، باید بگوییم با استفاده از محافظ ها و کاور های مخصوص دیگر در این مورد نگرانی وجود ندارد. با استفاده از این تجهیزات مطمئن این اطمینان را به شما می دهیم که مخزن شما سالم باقی خواهد ماند.

با ما در ارتباط باشید !

با توجه به دلایل فوق دریافتید که چرا یک تانک GRP برای بسیاری از کاربرد ها ، یک گزینه ی با ارزش و مناسب است. مخازن GRP دارای تاییدیهWRAS ( طرح تنظیم آب ) بوده و با استاندارد های کشور انگلستان نیز مطابقت دارد. امکان ارائه ی مخازن از 10 تا 11250 گالون ( یا از 45 تا 90 هزار لیتر ) وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.